חיפוש

מערכות הנעה - לירז הנדסה | ייעוץ, הדרכה ושירותי תיקונים

מה מניע את כל התעשייה?

גם אנשים שמעולם לא דרכו במפעל וגם אנשים שלא שייכים בשום צורה לתעשיינים הגדולים ביותר יודעים מה יש בתוך המפעלים ואם הם ייכנסו, מה הם אמורים לראות. המפעלים היום תופסים חלק ניכר מהאדמות ודואגים שכל הדברים שאנחנו משתמשים בהם ימשיכו להגיע בקצב מסחרר לחנויות השונות, לסופר מרקטים וכו'.

כל תעשייה צריכה לעבור על הנעה מסוימת ומערכות הנעה הן מהגורם הכי חשוב שיש. מערכת הנעה היא המערכת שבעצם מניעה פס ייצור מסוים, גורמת לתזוזה ומצליחה לשנע ממקום למקום סחורה מסוימת או חפצים מסוימים. מערכות ההנעה הן מערכות חשובות שאם הן מתקלקלות הן יכולות להשבית מפעל שלם ולכן הם צריכות להיות אמינות.

מי צריך מערכות הנעה?

מלבד המפעלים הגדולים ביותר כל מקום שצריך להמיר אנרגיה מסוימת וליצור תנועה צריך מערכת הנעה. ניתן למצוא אותן גם ברכבים, במטוסים, ספינות וצוללות. גם המנוע של הרכב שלנו הוא סוג של מערכת הנעה מאוד קטנה ואיכותית שלעתים מצליחה לעשות עבודה נפלאה בשקט רב. מערכת ההנעה צריכה לשים דגש על התכונות הרצויות למוצר מסוים כיוון שאם היא לא תעשה את עבדותה בצורה טובה כל המוצר והשימוש שלו יכולים להיפגע.

למערכות הנעה בתעשייה יש משמעות חשובה ביותר. הן יכולות להיות קטנות ולאו דווקא עצומות בגודלן אך הם חייבות לעמוד בהספק העבודה שלצורך זה הם קיימות. מערכות ההנעה הללו צריכות לעבוד פעמים רבות בלי הפסקה בכלל כאשר פסי הייצור הגדולים ביותר מייצרים כל הזמן עוד ועוד פריטים. מערכת הנעה צריכה להיות עמידה לאורך זמן ולהיות ברורה לתפעול וגם לפתרון תקלות והכול כדי ששום דבר לא יעצור את התעשייה

מה עושים כשיש בעיה במערכת ההנעה?

בעיות במערכות יכולות להיות בעיות קשות מאוד שצריכות פתרון מהיר. הבעיות הנפוצות ביותר במערכות אלו היא התחממות יתר. כשהמערכת פועלת יתר על המידה עולה צורך מיד ודחוף לקרר אותה כדי שהיא לא תיהרס לחלוטין. בכל מקום יש מספר מערכות שמבצעות את הפעולות השונות כיוון שמפעל ללא מערכת הנעה חלופית יכול למצוא את עצמו בבעיה.

בעיית ההתחממות צריכה להיפתר בצורה מהירה מאוד כדי לאפשר המשך עבודה תקין ובעולם של ימינו כל הבקרה עצמה נעשית על ידי המכונה עצמה או מכונה נוספת שהיא מכונת בקרה כך שהפתרון מהיר ויעיל למדי

מערכות הנעה: לא רק בפסי ייצור

אמנם אנחנו רגילים לחשוב שמפעל מורכב מעשרות אם לא מאות פסי ייצור אך במפעל יש גם מכונות רבות שפועלו בצורה ספציפית וייחודית לצורך של הייצור שלו. למשל, במפעלי מזון, בתעשיות רכב או במפעלי אריזה גדולים ביותר ניתן לראות מכונות שמותאמות באופן ספציפי וייעודי למה שהמפעל צריך לייצר.

מערכות במפעלים כאלו צריכות להיות מותאמות גם הם לצרכי המפעל כיוון שהן לא דומות לאף מערכת אחרת. לא מדובר כאן על פס ייצור שזז ממקום למקום ולפעמים הפעולות עצמם יכולות להיות שונות בתכליתן. ישנן מכונות רבות שצריכות לשנע לגובה מוצרים רבים וגם שם מערכת ההנעה חשובה וקריטית כיוון שתקלה בה יכולה לגרום להתרסקות ופגיעה באנשים

היכן רוכשים מערכות הנעה?

מי שצריך מערכת הנעה למפעל או לעסק יכול למצוא אותה תחת אחד מהמשווקים של ציוד הנדסי בישראל. אנחנו בלירז הנדסה מזמינים אתכם להגיע אלינו להתרשמות וקבלת ייעוץ לגבי סוג מערכות ההנעה והמכונות החיוניים להצלחה שלכם ושל העסק שלכם. בכל תהליך הרכישה וגם לאחר מכן בהדרכה נכונה ושירות תיקונים נכון אנחנו כאן בשבילכם.

חברת לירז הנדסה פועלת מזה שנים רבות בתחום מערכות הנעה ומעמידה לרשותכם את ניסיונה ואת הידע הנרחב שלה. נשמח לעמוד לשירותכם!
Call Now Button דילוג לתוכן